Home » News & blogs » Co znamená zkratka MVGM?

Co znamená zkratka MVGM?

2 years ago

MVGM. Tato čtyři písmena tvoří název Evropské organizace správy nemovitostí nejvyšší úrovně. Co se tedy skrývá za tou zkratkou? Vzhledem k tomu, že se rozrůstáme v mezinárodním měřítku, mnoho klientů a dalších subjektů, s nimiž máme obchodní vztahy, již hoří zvědavostí. Pro odpověď na tuto otázku je třeba nahlédnout do historie a na celý vývoj společnosti MVGM. Pojďme se na to tedy společně podívat.

Historie sahá až do roku 1953

Specializace na správu nemovitostí se začala v Nizozemsku objevovat v padesátých letech. Realitní agentury rozšiřovaly svou činnost o pojištění a později také o správu nemovitostí. V roce 1953 se nadnárodní společnost Unilever rozhodla zajistit správu nemovitostí celého svého realitního portfolia externě. Předtím si společnost nemovitosti spravovala sama, pak již tyto činnosti převzala pojišťovací společnost Meeùs. První komplexní nemovitosti tak byly pod správou třetí strany.

Joseph Meeùs a synové

Joseph Meeùs, jeden ze zastupitelů nizozemského města Breda, založil ve dvacátých letech společnost Meeùs. Protože na jeho vozidle došlo ke škodě při dopravní nehodě, začal se zajímat o pojišťovnictví. V roce 1927 si založil vlastní pojišťovnu, zpočátku zaměřenou na pojištění vozidel a pojištění proti požáru, avšak krátce po otevření své služby rozšířil na hypotéky a nemovitosti. V roce 1953 přidal do svého portfolia služeb správu nemovitostí. Joseph Meeùs zemřel ve věku 52 let, když byla Meeùs jednou z největších pojišťoven v nizozemské provincii Severní Brabantsko. Poté společnost Meeùs Group převzali jeho synové a v roce 2000 ji prodali společnosti AEGON.

Poskytovatelé služeb v oblasti správy nemovitostí spojili své síly

Po kontroverzním rozhodnutí společnosti Unilever o zajištění externí správy třetí stranou začaly mnohé nizozemské pojišťovny skupovat realitní agentury a rozšířily tak své hlavní podnikání o realitní činnost. V roce 2002 se spojila velká část poskytovatelů realitních služeb (mimo jiné Kamerbeek Groep, Baneke Graffner, Kamminga, van Calcar, Crab Noomen, Kentron en Christaan Smit) do jedné organizace: Meeùs. Organizace Meeùs měla zpočátku čtyři samostatné obchodní jednotky. O tři roky později byly tyto obchodní jednotky transformovány do tří divizí a samostatných soukromých společností zaměřených na pojištění a správu majetku a nemovitostí.

První nizozemská organizace pro správu nemovitostí

Menno van der Horst a já (současní spoluvlastníci MVGM) jsme byli přijati společností Meeùs, abychom restrukturalizovali čtyři obchodní jednotky do jedné společnosti, jejíž hlavní obchodní činností by byla správa nemovitostí. Správa nemovitostí byla v Nizozemsku vždy vedlejším produktem hlavní obchodní činnosti – pojišťovnictví. Abychom oddělili správu nemovitostí od pojišťovny Meeùs, rozhodli jsme se s Mennem, že budeme pokračovat pod značkou Meeùs VastGoed Management. Název Meeùs VastGoed Management byl v roce 2007 zkrácen na MVGM.

Odkup MVGM managementem v roce 2008

Odkup managementem následoval v roce 2008 a s Mennem jsme tak založili první nezávislou organizaci pro správu nemovitostí v Nizozemsku, v níž pracovalo zhruba 300 zaměstnanců. Jsme na to stále velmi hrdí.

Společnost Meeùs zůstávala celá léta jedním z největších nizozemských poskytovatelů služeb v oblasti pojištění, hypoték a realit. V roce 2017 odkoupila společnost AON společnost Meeùs (Unirobe Meeùs Group) od společnosti AEGON a v roce 2019 se značka Meeùs integrovala do AON.

Inovace ve správě nemovitostí

Nizozemsko po dlouhá léta nepoznalo jiné organizace zaměřené na správu nemovitostí kromě MVGM. Vzhledem k růstu nákladů na využívání a stále náročnějším potřebám nájemců bylo v Nizozemsku i v zahraničí založeno více konkurenčních firem se správou nemovitostí jakožto hlavní obchodní činností. Společnost MVGM si však vždy uvědomovala, jak je nezbytné se rozvíjet a inovovat, a stále dokáže předvídat měnící se potřeby vlastníků a uživatelů. MVGM je flexibilní organizace schopná inovovat a zůstat ve vedoucí pozici nejen v Nizozemsku, ale od roku 2019 také v mezinárodním měřítku.

Soustavné úsilí zajistit uživatelům dobré zkušenosti a spokojenost

Správa nemovitostí je profese v pravém slova smyslu. I kdyby byla nemovitost téměř dokonalá po technické stránce, nemusí s ní být nájemci a uživatelé naprosto spokojeni. Záleží na správci nemovitosti, aby se snažil zajistit jejich spokojenost zachováním budovy v trvale dobrém technickém stavu. To mnohdy vyžaduje značnou dávku empatie, ať jde o kancelář, nákupní centrum, nebo domov. Vzhledem k tomu, že správa nemovitostí je naší hlavní obchodní činností již asi 70 let, můžeme konstatovat, že jsme v tom dobří. A neustále usilujeme o to, aby naši klienti, nájemci, zaměstnanci a další zúčastněné subjekty stále dostávali jen to nejlepší. Abychom, až dosáhneme 100. výročí fungování, byli nejlepším správcem nemovitostí nejen v Nizozemsku, ale také v ostatních státech Evropy.