Home » News & blogs » MVGM přebírá od JLL podnikání ve správě nemovitostí v Belgii, Lucembursku a v České republice

MVGM přebírá od JLL podnikání ve správě nemovitostí v Belgii, Lucembursku a v České republice

3 years ago

Dnes v Holandsku sídlící správce nemovitostí MVGM uzavřel v Belgii, Lucembursku a v České republice transakci, která je součástí jeho dohody o převzetí podnikání ve správě nemovitostí od JLL v Evropě, tj. v 10 evropských zemích.

„Rád bych předal vřelé přivítání našim novým kolegům. Těším se na spolupráci s vámi v rámci služeb našim klientům s těmi expertními znalostmi a s tou oddaností věci, na kterou se u vás vždy mohli spolehnout, až jim budeme nabízet výhody poskytované specializovaným celo-evropským hráčem.“

Tuto dohodu oznámily MVGM a JLL v červenci. Ta poskytuje MVGM předmostí s 540 zaměstnanci v osmi dalších zemích, a to ve Španělsku, Portugalsku, Belgii, Lucembursku, Polsku, v České republice, Rumunsku a na Slovensku, přičemž i v Holandsku a Německu se rozšíří jejich týmy.

MVGM tyto nové aktivity integruje do svých současných podnikatelských činností v určitých fázích, kdy transakce s tímto právním subjektem provádí v každé zemi zvlášť. Tato současná transakce přináší realizaci převzetí celkem ve čtyřech zemích poté, co převzetí holandských aktivit proběhlo už v srpnu.

Petra Stiller z MVGM Czech

Petra Stiller z MVGM Czech Republic: „Pracujeme pro své domácí i zahraniční klienty tak, aby svá portfolia mohli spravovat stejně snadno jako investice do akcií. Nabízíme zákaznicky střižený reporting a těšíme se, že v tom jako součást týmu  MVGM budeme pokračovat, když zintenzivníme spolupráci s inovativní pobočkou správy velkých dat o nemovitostech Watson+Holmes.“

Helga Cosyns z MVGM Belgie

Uzavřením této belgické transakce bylo portfolio správy nemovitostí rozšířeno o 830 000 m2 areálů.

K tomu vedoucí maloobchodu správy nemovitostí pro MVGM Belgie Helga Cosyns říká: „Těšíme se, že budeme v Belgii pod vlajkou MVGM své činnosti správy majetku nadále rozšiřovat. Těšíme se, že přispějeme k naplnění ambicí MVGM, stát se vůdčím evropským hráčem ve správně nemovitostí, a k vývoji a k poskytování služeb naší klientské základně jako součást této dynamické organizace.”

Stephane Thauk z MVGM Lucembursko

Lucemburský tým, který se připojuje k MVGM, přidává pod správu této mezinárodní organizace 350 000 m2 nemovitostí.

Generální ředitel MVGM Luxembourg Stephane Thauk: „Náš tým se uzavřením této transakce stal součástí MVGM, organizace, pro niž je správa nemovitostí hlavním oborem podnikání. Budeme pokračovat v poskytování služeb našim klientům a rozšíříme jejich očekávání, jak ve správě nemovitostí, tak v poskytování služeb ohledně nemovitostí přes naše partnerství Alliance Partnership s JLL.“

V ostatních zemích se předpokládá, že k uzavření transakcí dojde do konce roku 2019.

MVGM v posledních pěti letech rychle rostla prostřednictvím akvizic. Tato společnost má za sebou úspěšnou historii akvizic ve stejném oboru včetně německé společnosti PropertyFirst v roce 2019, své fúze s Verwey v roce 2018 a holandské akvizice Actys v roce 2016.

Previous post